W związku z sytuacją epidemiczną, przychodząc do przedszkola z dzieckiem zachowujemy wszelkie środki ostrożności.

Dzieci, które już uczęszczały do naszej placówki będą odbierane w holu przedszkola przez pracowników przedszkola, a nowe dzieci będą mogły wejść, w okresie adaptacji, razem z rodzicem do szatni.

Podczas pobytu dzieci w przedszkolu obowiązują odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Rodzic przyprowadzając dziecko do przedszkola jest zobowiązany:

Uwaga Rodzicu:  pożegnaj się ze swoim dzieckiem wcześniej, aby zminimalizować czas przebywania w budynku.

RODZIC:

• Przypomina dziecku o podstawowych zasadach higieny.
  • Zabrania dziecku przynoszenia do przedszkola jakichkolwiek zabawek, przytulanek
    i innych przedmiotów.
  • Przyprowadza dziecko do przedszkola bez objawów chorobowych.
  • Komunikuje swoje przybycie dzwonkiem (przy drzwiach wejściowych do  przedszkola).
  • W holu przedszkola może jednocześnie przebywać 7 osób dorosłych.
  • Należy zachować dystans 2 m.

Oczekujący rodzice przed budynkiem przedszkola mają obowiązek zachować wymaganą odległość.

• Rodzic wchodzi tylko do pierwszego pomieszczenia budynku , oddzielonego drzwiami od pozostałej części przedszkola i ma obowiązek:
  • a) mieć na twarzy maseczkę,
  • b) użyć płynu dezynfekującego i poczekać na zmierzenie temperatury dziecku
     i rodzicowi,
  • Przekazuje dziecko wyznaczonemu pracownikowi i opuszcza przedszkole.

Odbieranie  dziecka z przedszkola:

RODZIC:

• Zgłasza przyjście po swoje dziecko i czeka na zewnątrz budynku.

• Wyznaczony pracownik przekazuje dziecko rodzicowi dokonując przy nim pomiaru temperatury.