• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Nauczycielka Przedszkola Publicznego nr 16 im. Kolorowa Akademia pani Tamara Kostrzewa otrzymała wyróżnienie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla nauczycieli na projekt gry planszowej dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz propagowanie edukacji dla zrównoważonego rozwoju organizowanego przez polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. Pani Tamara wykonała projekt gry planszowej, której celem było zapoznanie z prawidłowym postępowaniem z odpadami, zużytymi bateriami i akumulatorkami. W grze zaprojektowanej przez nauczycielkę PP nr 16 gracze napotykają złe duszki, które nie dbają o środowisko. Zadaniem gracza jest niwelowanie nie prawidłowych zachowań i udzielenie prawidłowej wskazówki jak uratować planetę przed zanieczyszczeniami. Gra planszowa jest świetną zabawą, która nie tylko kształtuje postawy koleżeńskie ale też pogłębia wiadomości w zakresie ochrony środowiska i wyrabia nawyk opiekuńczy w stosunku do świata zwierząt i roślin. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas Międzynarodowej Konferencji Daltońskiej w Poznaniu, a nagrodę w imieniu pani Tamary odebrała pani Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 16 Katarzyna Dryjas. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez OMEP Polska oraz Volgswagen Group Polska, nagrodą dla grupy, w której pracuje pani Tamara był cyfrowy mikroskop. Na pewno spotkanie z mikroskopem zapoczątkuje cykl zajęć, w których dzieci będą oglądać świat zewnętrzy – rośliny, owady. Wszystkim laureatom i pani Tamarze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej

omep wyróżnienie

Nasze Grupy

grupa slonczka

Grupa I
Krasnoludki

grupa biedronki

Grupa II
Słoneczka

grupa misie

Grupa III
Jagódki

grupa gwiazdki

Grupa IV
Biedronki

grupa nuty

Grupa V
Żabki

grupa poszczółki

Grupa VI
Pszczółki

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook