Wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni grupy przedszkolne: Żabki i Biedronki udały się na wycieczkę do lasu na Gutwinie, a Jagódki do urokliwego Arboretum w Marculach. Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w lesie” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Dzieci nie zapomniały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki. Las odkrył przed dziećmi swe piękno i uroki spędzania czasu na łonie przyrody. Przedszkolaki podziwiały jesienne barwy, rosnące krzewy, drzewa, grzyby, słuchały odgłosów przyrody. Bacznie przyglądały się przyrodzie: korze drzew, liściom, rozmawiały o zwierzętach i ptakach żyjących w lesie. Podczas wycieczki zbierały najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiły kącik przyrody. Był też czas na odpoczynek i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści. Zebrane liście przedszkolaki wykorzystają do wykonania pracy plastycznych. Zadowoleni, z kieszeniami pełnymi żołędzi i bukietami kolorowych liści dzieci wróciły do przedszkola. Jagódki przywiozły sadzonkę klona, którego samodzielnie wsadziły w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolaki zasługujecie na medal: „Przyjaciel przyrody”.

fo 610